Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to znana od wielu lat w medycynie metoda leczenia chorobowo zmienionych miejsc za pomocą wstrzykiwania w skórę właściwą odpowiednich substancji leczniczych na obszarach stanowiących projekcję skórną chorego organu lub jego części. Aktualnie przeżywa swój „powrót” jako doskonały zabieg odmładzający w gabinetach medycyny estetycznej.
Mezoterapia czyli inaczej leczenie od środka to niechirurgiczna metoda regeneracji skóry polegająca na podawaniu drogą iniekcji (zastrzyków) substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu, poprawienia mikrokrążenia i dotlenienia, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywienia i nawilżenia skóry.

Mezoterapię stosujemy celem odmłodzenia skóry, leczenia cellulitu i rozstępów, profilaktyki i leczenia łysienia, likwidacji cieni i opuchlizny pod oczami. Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i scienczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi – wtedy uzyskuje się najlepszy efekt.

Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, łokci oraz kolan. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawia stan skóry.

Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia, spójności, nawilżenia i jędrności skóry. Cera staje się pełna blasku, jest wypoczęta i ma zdrowy koloryt. Mezoterapia to metoda stosowana od lat w medycynie estetycznej. Cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

W celu poprawienia ogólnego wyglądu i rewitalizacji skóry w większym zakresie zaleca się wykonanie serii zabiegów w okresie 2-6 miesięcy. Częstość zabiegów mezoterapii oraz rodzaj zastosowanych preparatów lekarz dostosowuje do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg jest prawie bezbolesny, ponieważ zawsze poprzedza go zastosowanie kremu znieczulającego.

Podczas zabiegu w miejscach wstrzyknięć powstają małe bąbelki wypełnione preparatem, które szybko się wchłaniają. Składniki, które zostały wstrzyknięte działają nawet miesiąc po zabiegu, dlatego na ostateczne efekty mezoterapii trzeba cierpliwie czekać.

PRZECIWWSKAZANIA PO ZABIEGU:

 • ciąża i karmienie piersią
 • czynne infekcje w miejscu zabiegu
 • alergie skórne
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych i keloidów
 • uczulenie na składniki preparatu
 • choroby autoimmunologiczne skóry – kolagenozy, łuszczyce
 • skóra podrażniona, uszkodzona
 • ciężkie postacie trądziku
 • niewyrównana cukrzyca.

ZALECENIA PO ZABIEGU:

 • odpowiednie nawilżenie lub natłuszczenie skóry
 • unikanie ekspozycji na słońce, solarium itp.
 • unikanie przez 14 dni zabiegów z użyciem peelingów chemicznych, kremów z kwasami owocowymi, samoopalacza

CENNIK

twarz
450,00 zł
pakiet 3 zabiegów – 1200,00 zł
twarz + szyja
650,00 zł
pakiet 3 zabiegów – 1800,00 zł
twarz + szyja + dekolt 800,00 zł
pakiet 3 zabiegów – 2250.00 zł
 

0